Pyl gwiezdny

Fabryki to miejsca, w jakich codziennie z głównego surowca, którym może stanowić kamień, piasek, polimery, substancje chemiczne, metal także masa różnych, wytwarzane są przedmioty codziennego użytku. Liczby tych artykułów idą w tysiące, i nawet setki tysięcy dziennie.

Podczas obróbki maszynowej każdego produktu zasadniczo odciąga się odpady do osobnych pojemników, które następnie opróżnia się i utylizuje odpad. Jednak podczas takiego skrawania, na przykład granitowej płyty, prostym jest przesuwanie się w powietrzu znacznych zawartości pyłu. Jest on zmielony tak drobno, że nawet nasza jama nosowa wyspecjalizowana w wyłapywaniu drobnych cząsteczek pyłów, nie istnieje w stopniu takiego zanieczyszczenia zatrzymać, i wszelkiego dnia pracownik wykonujący proste prace produkcyjne wdycha ogromne ilości takich pyłów. Potrafią one skrzywdzić mu dokładnie, wywołując ataki kaszlu, czy reakcję alergiczną, jednak najczęściej zanieczyszczenie organizmu pyłami obserwuje się dopiero po dziesięciu czy dwudziestu latach produkcji w określonym biznesie w bliskich warunkach. Wówczas chodzimy do lekarza z dolegliwością płucną czy pokarmową, albo wszą inną, w współzależności z obecnego w jakie miejsce atakowały pyły, i dowiadujemy się, że nasze dolegliwości uznają się tylko z roli w ostatnim domu.

Niestety, takich scen jest dużo wiele, ale teraz potrafimy im skutecznie zapobiegać. Zamontowanie dedusting systems, czyli systemu odpylającego w fabrykach narażonych na złe działanie wszelkich zanieczyszczeń z pewnością zminimalizuje problem. Tak naprawdę system taki jest nakłaniany do wszelkiego przemysłu, bez względu na moc zanieczyszczeń. Wiadomo, iż w hucie stali ilość dymów i miałów będzie cięższa niż w fabryce styropianu, niemniej przecież w jednym natomiast dodatkowym zakładzie ludzie są narażeni na złe oddziaływanie zanieczyszczeń, choć różnego charakteru a w oryginalnym stężeniu.

EcoSlim

Jeżeli jesteśmy inwestorami i liczymy fabrykę, powinniśmy pomyśleć o systemie odpylającym jeszcze zanim sanepid przeprowadzi u nas wyrywkową opiekę i nakaże nam pod groźbą likwidacji domu jego zainstalowanie. Oczywiście, wiązać będzie się toż z kosztami zakupu i montażu systemu filtrującego, również żyć pewnie z kosztami modernizacji hali, na której chowa stanowić on umieszczony. Jednak zdrowie ludzi pewność jest wartością, w którą warto zainwestować, a kiedyś zapewne a właśnie będziemy musieli więc wykonać.